KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14818090
nr 1481 8090
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad, motiv från Fårö. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 18:29:09
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg